Yeni Sitemizde Yayındayız

Politika Dergisi Sayı 15

href="http://www.politikadergisi.com/sites/default/files/PD15.zip">Politika Dergisi Sayı 15'i İndirmek İçin Tıklayın.

 

4 Ocak 2008 Cuma

Vatandaşa doğalgaz ve elektrik aşısı..

Bazen benimle uğraşmayı çok seven liboşlara hak verip Başbakanın bizi kendi çocukları gibi sevdiği benim art niyetli olduğum düşüncesine kapılıyorum.

Başbakan taksi durağı ziyaret etmiş geçenlerde??

Bir taksici çıktı..

Gazeteciler sordular, cevap verdi..

-Elektrik zammı olacakmış.

Ne kadar?

-İşyerlerine %10 Konutlara %15..

Başbakana soruldu aynı soru..

"'Elektriğe zam yapılması gibi bir konu gündemimizde yok, Elektrik zammını Hükümet Sözcümüz açıklar, diğerlerinin yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır' dedi. Vatandaşın gündeminden zam kelimesini çıkarmaya çalıştıklarını vurgulayan Başbakan, 'Akşam yat zam, sabah kalk zam' dönemini geride bıraktık şeklinde konuştu. Halkımızı sıkıntıya sokmak istemiyoruz bunun için de elektrik zammını düşünmüyoruz diyen Başbakan, 'Eğer zam yapmamızı gerektiren bir durum ortaya çıkarsa bunu yaparız' dedi.
KOOca Başbakana mı inanırsın? Taksiciye mi?

Dün gördük ki işyerleri için %12 Konutlar için %19,5 zam oranı uygulanmış.

Başbakan bu büyük iğneden gözümüz korkmasın diye mi bizi kandırmaya çalıştı bilmiyoruz ama "akşam yat zam sabah kalk zam" yerine tek seferde en büyük iğneyi SOKARAK bizi tek seferde iyileştirmiş olabilir.
Hem de karma aşıyla..

Elektrik ve doğalgaza yapılan zam bir süre sonra manşetlerden düşecek.Ancak doğalgaza ve elektriğe yapılan zam diğer herşeye yapılmış demektir.
Faturalar geldikçe bizim yüreklerimiz hoplamaya canımız sıkılmaya devam edecek.
Zaten ay sonunu zor getiren, istatistiklere göre maaşının %60ını kiraya %33ünü ulaşıma veren vatandaş maaşından geri kalan naaşla hangi faturanın ne kadarını ödeyeceğini düşünecek, zaten zor durumda olan kobiler daha zor durumda kalacaklar.

Biz Hükümete zam yapmayın demiyoruz.Bu zamlar Türkiyenin doğru bir enerji politikası olmamasından kaynaklanmaktadır.
Hep söyledik IMF sözünden çıkmayıp vatanın tüm varlıklarını satarak olmaz!
Türkiye, hem stratejik bir noktada, hem de sahip olduğu kaynaklar dünyalara bedel..Bizim tek istediğimiz Türkiye'nin rotasının bu kaynaklara sahip çıkıp tarımı, yeşil alanlarımızı tarihi dokularımızı ve cumhuriyetin edinimlerini yitirmeden çizilmesidir.*

Bundan gayrı yediğimiz iğnenin haddi hesabı olmaz.

Saygılarımla

Özgür Pınar Işık
(*Not:Bakanlarımız alternatif enerji kaynakları bulma projelerinde çalışan bilimadamlarını korumak yerine , Atlas Jet reklamı peşinde koştuğu , Sultanahmetteki tarihi güzellikleri FourSeasons otellerine Pazarladığı sürece bu pek mümkün görünmüyor..Devir pazarlama ve reklam çağı doğru..Ama pazarladıkları ve reklamlarını yaptıkları taraflar yanlış.Bu konulara önümüzdeki günlerde değineceğim)

Hiç yorum yok:

Yazı Hakkındaki Yorumunuzu Bırakın

© Blogger Templates | Tech Blog